Lanolin na ovčí rouno (zatkávané merino) 290 g

Lanolin na ovčí rouno (zatkávané merino) (2)
  • Lanolin na ovčí rouno (zatkávané merino) (2)
  • Lanolin na ovčí rouno (zatkávané merino) 290 g
 In Stock
3,63
3,00 ex. VAT
VAT:
21 %
Select product variant
ks
Catalog Number:
16112
Compare
ks

WOOL BALSAM - lanolínový regenerátor

Výrobek neobsahuje fosfáty a je ekologicky nezávadný. Jedná se o ekologicky zpracovaný výtažek z ovčí vlny. Je velmi husté konzistence a proto je cenově daleko výhodnější než řidší lanoliny barvené. Stačí ho přidávat pár kapek. Má širokou škálu využití.

Chrání vaše prádlo z přírodní vlny, přírodního vlasu, pletené zboží, jemné textilie, povlečení, deky, záclony, teplé revmatické prádlo atd. Díky obsahu lanolinu čistí jemně a důkladně, nemění tvar ani barvu prádla, desinfikuje a prádlo také svěže voní. 
Ruční praní ovčích roun – namočené rouno promněte prostředkem a nechte 10 až 30 minut působit (podle znečištění), po té propláchněte vlahou vodou max. 30° C.
Údržba ovčích roun – každých 14 dní lehce postříkáme rouno po povrchu a necháme zatáhnout. Tím se rouno impregnuje, chloupky se nelámou a deka vydrží opravdu dlouho.
Praní v pračce: Jako předpírka kvalitně odstraňuje mastnoty, asfalt, žvýkačky. Čistí potahové látky, koberce, záclony. Jako prášek na praní je cenou i účinností bezkonkurenční. 1,5 l koncentrát je schopen nahradit velmi kvalitní devíti kilový prací prášek, ke kterému však nemusíte dokupovat drahé avivážní přípravky. Je však třeba dodržovat toto dávkování: na 1 pračku 1/2, max. 3/4 víčka od lanolinu (cca 15 - 20 ml). Teplotu praní volte optimálně do 50 °C, vyšší teploty snižují čistící schopnost lanolinu. Kdybyste použili větší množství, bude jen více pěnit, ale účinnost praní zůstane stejná. Výborně pere také ušlechtilé textilie, které díky lanolinu nejen vyčistíte, ale také impregnujete. Výborně se hodí také na praní šátku pro nošení dětí, které mají v sobě příměs vlny nebo hedvábí. Při ručním praní se stejné péče dostane i pokožce vašich rukou.

Mycí prostředek

Stačí pár kapek do vody na nádobí místo chemických jarů. Pokud nanesete čirý lanolin na zapečené nádobí od jídla a necháte 10-15 minut působit, pak spáleninu odstraníte jen pomocí oboustranné houbičky.

Úklidový prostředek

Hospodyňky nalezly v tomto výrobku dokonalého pomocníka při každodenním úklidu domácností. Můžeme jej používat na mytí všech nesavých podkladů. Okna (bez okeny a leštění), podlahy, dveře kachličky, vany aj..

Další využití:

Zahrádka: plísně, škůdci, lišejníky ale i repelent

Lze využít nejen na postřiky proti různým škůdcům (mšice, molice, mandelinka atd.), ale i proti plísním. Na tyto postřiky je doporučeno zředit půl deci čirého lanolinu s 5 litry vody.

Mnoho lidí ho také používá na odstranění lišejníků z teras či náhrobků.

Motoristé používají tento výrobek na mytí a leštění autolaků, plastů, čištění potahů a čalounění.

Lze koupit v balení: 120 g (odpovídá cca 100 ml), 290 g (odpovídá cca 280 ml) a 1500 ml

 

 


Lanolin na ovčí rouno (zatkávané merino) 290 g

User review Lanolin na ovčí rouno (zatkávané merino) 290 g

Do you own this product? Do you want to share your experience with the others? Feel free to rate the product.

Add review
Product rating
0% Rated by 0 users

By submitting the form, I accept the Privacy Policy