KONTAKTY

Bc. Jitka Wachmann
Kostelní 10,
33452 Merklín
tel: +420 797751843
napište nám

NOVINKY

arr3Kozinky s potiskemarr3MIKULÁŠKÁ NADÍLKAVe dnech 5. - 10.12. sleva 30% na zbytkové balíčky kůží a poštovné zdarma pro objednávky nad 2500,-.... arr3Textilie NIZAPevnější textilní materiál vhodný k výrobě bot, kabelek, batohů atpod. Tato textilie se nemusí... arr3Přidejte rezenzi a umístěte si zde reklamu či získejte slevuBližší informace naleznete v záložce ''Fotogalerie a rezenze''.... arr3Naskladněno ZATKÁVANÉ MERINO

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 10,00 Kč (0,40 €)
naše cena 8,00 Kč (0,32 €)

 

 

 

 


28. 05. 2020

Sandále Veroniky Mocové

Naše spřízněná duše Veronika Mocová, která pořádá i kurzy šití bot sdílela na svém fcb profilu fotonávod, jak si vytvořit jednoduché sandálky. S jejím dovolením jsme tento návod přepsali i s jejími komentáři a připravili pro vás - jako jednu z variant, jak využít své nadání, kreativitu a také materiál z našeho eshopu:-).

Co budete potřebovat: papír, tužku, roztečník, nůžky, šídlo, kůži 20dm2 (valchovaná hovězina 1,8-2mm), barvu na kůži s domašťovacím účinkem, 2x štětec, plotna (aeropino stern), lepidlo vukolep, sedlářký knoflík, děrovací kleště, průbojník 1mm, gumovou palici, dvě sedlářské jehly, voskovanou nit 0,8mm, vosk.

Postup je psán pro lidi, kteří už nějaký kurz absolvovali a znají, jak si vytvrořit střih a jak pak jednotlivé dílčí kroky provádět:-).

POSTUP:

Takto vypadá střih na sandálky. Nezapomeňte si střihnout i pásek 1.5cm široký. Délku zvolte podle své nohy. Už na střihu placky si zvolte a vyznačte, jak hodně chcete mít odkryté prsty. Od jaké dirky a kam. Já zvolila zakrytý malíček, abych měla pojistku, že mi prsty nevylezou z boty na chodník. Také je dobré si rozmyslet, kde se při ohybu nohy bude hrana kůže dotýkat prstů. U jedné nohy mi to nic nedělá, u druhé se mi hrana opírá do palce. Náplast to spraví:)) a příště se nad tím víc zamyslím.

 

Střih obkreslete na kůži, nezapomeňte střih otáčet na pravou a levou nohu, ať nemáte dvě pravé jako já (no jo..nějaký pátek jsem nešila a ještě tu měla na hlídání pár dětí, to se stane hned). Vyznačte si rovnou i dirky šídlem.

Kůži nabarvěte.

Nezapomeňte začít vždy hranou, pozor hodně saje, tak ať nemáte mapy.

Nabarvené segmenty nechte uschnout (ne jako já...spěchala jsem, protože jsem se bála, že mě ta chuť k šití po tak dlouhé době opustí:).

Navoskujeme...
 
 
Vyznačte si místa, kam se bude na špičce a patě lepit horní díl. Nespleťte se, rozpočítejte si to na dirky!
 
 
Děrovačem kůže prorazte jazyk a patu v místech, kudy chcete táhnout pásek. Tady buďte opatrní a měřte. Já měřila, ale i tak bych teď pásek raději tak o 2mm níž, než jsem bouchla díry. Toto udělátko seženete na www.pethardware.com a nebo si můžete pomoct dlátkem 1.5cm a kladívkem, nebo taky zalamovacím nožíkem?
 
 
Natřeme obroušená místa na placce a k tomu natřeme horní díl vukolepem. Po zaschnutí obou částí lepíme tak, aby hrany nepřesahovaly jedna přes druhou.
 
 
Takto vypadá nalepený zadní i přední díl.
 
 
Průbojníkem vytlučeme předem naznačené dirky a připravíme botu na šití.
 
 
Ušijeme sedlářským stehem.
 
 
Natřeme botu, plotnu, přilepíme.
 
 
Hrany zaklepeme ješte gumovou palicí a plotnu odřízneme.
 
 
Pak už jen protáhnout pásek, děrovacími kleštěmi udělat dirky, zašroubujeme sedlářský knoflík a máte hotovo!:)