KONTAKTY

Bc. Jitka Wachmann
Kostelní 10,
33452 Merklín
tel: +420 797751843
napište nám

NOVINKY

arr3Kozinky s potiskemarr3MIKULÁŠKÁ NADÍLKAVe dnech 5. - 10.12. sleva 30% na zbytkové balíčky kůží a poštovné zdarma pro objednávky nad 2500,-.... arr3Textilie NIZAPevnější textilní materiál vhodný k výrobě bot, kabelek, batohů atpod. Tato textilie se nemusí... arr3Přidejte rezenzi a umístěte si zde reklamu či získejte slevuBližší informace naleznete v záložce ''Fotogalerie a rezenze''.... arr3Naskladněno ZATKÁVANÉ MERINO

ZBOŽÍ V AKCI

 

 

 

 


08. 05. 2019

Recenze od Marušky

Recenze od milé zákaznice Marušky Psotné:


Krásný den všem. Loni v říjnu jsem byla na svém prvním kurzu šití barefoot obuvi. Ušila jsem si balerínky, které jsem si moc oblíbila a předsevzala jsem si, že se tomuto ševcovskému řemeslu chci věnovat dál a ušít další botky nejenom pro sebe, ale i pro dcerku:).
Teď přišel ten čas, kdy mám na to prostor a pustila se do toho. Poohlížela jsem se po nějakém vhodném e-shopu, kde bych nakoupila pomůcky a materiál a zjistila jsem, že znám osobně Jitku Wachmann, majitelku obchůdku Šijeme z kůže. O to lepší to bylo pro mě rozhodování. Nechala jsem si vše vysvětlit, hlavně různé druhy kůže a jejich použití, nakoupila vše, co bylo třeba a začala tvořit. Pro začátek jsem koupila i videonávod a zkusila první capáčky své dcerce na tancování:-). Mám z nich velkou radost, i když jí jsou dost natěsno (dala jsem malý nadměrek). Je to pro mě skvělá zkušenost a tak se určitě brzy pustím do dalších... (balerínek na tancování s větším nadměrkem a tyto pošlu dál).

Věřím, že tato recenze může pomoci i dalším, kteří se třeba rozhodují o tom, jaký nakoupit materiál a kde:-). No a jelikož mě to nadchlo, tak šiju další a další botičky, které sem také časem přidám i s podrobnějším vysvětlením použití jednotlivých materiálů a nářadí.

Použitý materiál:
- plotna crespino 1,8mm béžová
- kůže kvalitní, měkká a poddajná hovězí, síla 1,2mm (na botky mi přijde až moc měkká, chtěla by podlepit minimálně pata, možná i špička.
- voskovaná nit
- třísločiněná štípenka přírodní nebarvená, síla cca 1,5mm použitá na stélku
- lepidlo Vukolep bez toulenu

Video kurz: Michal Zahradnik
Materiál: Šijeme z kůže

Moc děkuji všem, díky kterým jsem se dostala k tomuto tvoření. Hodně mě to baví a rozhodně nezůstanu u jednoho pokusu:-). Přeji pěkný den.

PS: Délka stélky 16,4 cm, capáčky krásně měkké, poddajné, ohebné (jak kůže, tak plotna), vhodné jako barefoot obutí:-).