KONTAKTY

Bc. Jitka Wachmann
Kostelní 10,
33452 Merklín
tel: +420 797751843
napište nám

NOVINKY

arr3Kozinky s potiskemarr3MIKULÁŠKÁ NADÍLKAVe dnech 5. - 10.12. sleva 30% na zbytkové balíčky kůží a poštovné zdarma pro objednávky nad 2500,-.... arr3Textilie NIZAPevnější textilní materiál vhodný k výrobě bot, kabelek, batohů atpod. Tato textilie se nemusí... arr3Přidejte rezenzi a umístěte si zde reklamu či získejte slevuBližší informace naleznete v záložce ''Fotogalerie a rezenze''.... arr3Naskladněno ZATKÁVANÉ MERINO

ZBOŽÍ V AKCI

 

 

 

 


28. 12. 2020

Obojek pro psa

Často sem přidáváme články o tom, jak si ušít boty, ale z kůže lze tvořit různě. Tentokráté jsme si vyzkoušeli kožené obojky pro naše čtyřnohé miláčky:-).

 

Tipy k šití:

  • ti z vás, co šijou boty, budou možná překvapeni, jak je někdy těžké uříznout kus kůže rovně! A nejenom jeden:-). U obojku je to o to lehčí, o co je obojek kratší:-). Na řezání doporučuji nůž ulamovací a také řezací podložku.
  • Použitá kůže k šití je třísločiněná méně valchovaná či nevalchovaná hlazenice. Podle velikosti pejska. Zda chcete mít obojek silnější a bytelnější, či měkkčí a poddajnější.
  • Barva našich obojků je červená či tmavě zelená.
  • Kůži jsem podlepovala podšívkou, aby byla jemnější a příjemnější na krku. Použila jsem vepřovicovou štípenku nebarvenou 0.9 - 1.1mm. Tu jsem si obarvila do šeda. Přilepila jsem jí pak Vukolepem z rubu hlazenice a pak ostříhla. 
  • Šířka obojku se blíží ke třem milimetrům. Dle toho jsem vybírala i spony. Veškeré kování najdete na našem eshopu.
  • Obojek jsem obšila nití Slam 1.0 mm. Příště použiju tu tenčí 0.8 mm, přijde mi, že ta silnější je taková robusnější. Mám raději elegantnější vzezření.
  • Jelikož se moc nekamarádím s nýty, tak jsem vše šila. Upevnění spony, stejně jako pásek na kroužek na vodítko. PS: pokud někdo umíte bravurně nýtovat, podělte se prosím o metodu, která vám funguje:-).
  • Pásek na kroužek na vodítko jsem sice přišila, ale používáním se nit v uzlíku rozvázala a kroužek se uvolnil. Toto místo je nejvíc zatěžované, protože prakticky drží celou váhu a tažení psa. No a když je ten pes velkej a silnej, tak to nevydrželo. Opravila jsem to tak, že jsem očko našila ze spodní strany a ocelový kroužek tak drží za celou šíři obojku a je zachycen na místě tím páskem zespodu obojku (není vidět na fotkách).
  • Na obojek jsem napsala jméno nositele a pak vypálila pájkou na dřevo. Do nebarvené kůže se vypaluje velmi hezky, ale jakmile kůži nabarvím, tak se ta barva pak pálí a spejká a nevypadá to pak ve finále moc hezky. Hledám způsob, jak to udělat jinak:-). Pokud máte prosím někdo s tímto zkušenost, budu ráda za tipy jak na to:-). Děkuji
  • Obojek jsem na konci ošetřila přípravkem na kůži.

Za tým Šijeme z kůže vyrobila a sepsala Marie Psotná