KONTAKTY

Bc. Jitka Wachmann
Kostelní 10,
33452 Merklín
tel: +420 797751843
napište nám

NOVINKY

arr3Kozinky s potiskemarr3MIKULÁŠKÁ NADÍLKAVe dnech 5. - 10.12. sleva 30% na zbytkové balíčky kůží a poštovné zdarma pro objednávky nad 2500,-.... arr3Textilie NIZAPevnější textilní materiál vhodný k výrobě bot, kabelek, batohů atpod. Tato textilie se nemusí... arr3Přidejte rezenzi a umístěte si zde reklamu či získejte slevuBližší informace naleznete v záložce ''Fotogalerie a rezenze''.... arr3Naskladněno ZATKÁVANÉ MERINO

ZBOŽÍ V AKCI

 

 

 

 


24. 04. 2020

Inspirace na balerínky

Se začátkem jara a teplejšího období přichází na řadu i lehčí obuv. Přínášíme vám inspiraci na vytvoření balerínek jak ve velkém dospělém provedení, tak i v tom dětském.

 

Použitý materiál seženete u nás na e-shopu:-).

Kůže třísločiněná valchovaná hovězina, na stélku hovězí štípenka, plotna zn Sound 2mm, nit Slam 0,8mm, barva na kůži , fixky na kůži Acryl Opak, sedlářský knoflík na zapínání, hrany ošetřené sv. či tm. hnědou barvou na hrany.

K šití bot svými znalostmi a vědomostmi velkou měrou přispěla - Kurzy šití bot - Veronika Mocová. Koukněte na její fcb profil, třeba vás také inspiruje.

 

Pár tipů:

  • nemalujte na kůži uvedenými fixkami, pokud si nejste jistí, že to zvládnete. Fixky už pak nelze z kůže smýt. Můžete si případný vzor předkreslit nějakou měkčí tužkou, ale pozor, abyste nevytlačili nepovedený vzor do kůže.
  • plotnu před lepením raději ještě odmaštěte např. technickým benzínem, popř. ještě zbruste. Lepte poctivě. Samotnou stélku před lepením potírám lepidlem dvakrát. Odlepování plotny při nošení není nic zvláštního, často se to stává. Nezbývá, než znovu obrousit a přilepit. Lepidlo Vukolep je potřeba po natření nechat opravdu důkladně zaschnout (zas ne celou noc, stačí dvacet minut - dle vrstvy a materiálu). Lepidlo na pohmat nesmí být lepkavé, ale úplně suché.
  • pamatujte, že boty šijete z přírodní kůže - není to umělý materiál - proto barva na kůži nemusí být úplně stejnoměrná. Stejně tak kůže neustále pracuje. Po ušití mohou boty tlačit, ale časem se roztáhnou. Když v botech zmoknete, nebo se namokří, tak se velmi lehce tvarují. To samozřejmě je možné použít při samotném vyrábění a tvarování boty ve špičce, ale je potřeba myslet i na to, že takovéto tvarování už při nošení nemusí být úplně žádoucí.
  • boty nesušte na kamnech či jiných tepelných zdrojích. Kůže se může nenávratně poškodit, ale i odlepit plotna a podobně.
  • při ošetřování hran můžete použít barvu na to přímo určenou - pozor - barva má tendenci se odlepovat. Takže když to bude barva, která ladí s botkami a pak se odlepí, tak to nemusí působit hezky. Na ošetření hrany je možné také použít bezbarvou akrylátovou barvu, která na hraně boty vytvoří neprůhledný lesklý film, který zabraňuje vzlínání vlhkosti... Při aplikaci pozor, abyste omylem barvu nenanesly na kůži boty. 
  • Nit Slam, kterou používám je placatá. Pro lepší vzhled je možné použít nit kulatou, kterou taktéž najdete na našem e-shopu.

Za tým Šijeme z kůže Marie Psotná